Doradztwo techniczne

 

Połączenie możliwości termowizji oraz wiedzy z zakresu fizyki budowli stwarza narzędzie, za pomocą którego, w niespotykany dotychczas sposób można precyzyjnie diagnozować miejsca oraz wielkości strat energii w budowlach.

 

W związku z tym proponuję usługi w zakresie doradztwa energetycznego, mającego za zadanie zmniejszenie kosztów eksploatacji budowli w części dotyczącej szerokiego pojęcia – zużycie energii.

 

 

Z praktyki wynika, że przedsięwzięcia prowadzące do zmniejszenia zużycia energii należy podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich zawiera rozwiązania, które mogą być wdrożone stosunkowo szybko po zbadaniu obiektu. Nie wymagają angażowania znacznych środków finansowych oraz stosowania zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Jednocześnie w zależności od rodzaju obiektu, jego wieku oraz zastosowanych przy jego budowie rozwiązań technologicznych, mogą one zapewnić około 20% zmniejszenie zużycia energii. Skutki zastosowania tych rozwiązań są odczuwalne niemal natychmiast po ich wdrożeniu.

 

 

Do grupy drugiej zaliczają się przedsięwzięcia, które angażują większe środki, są bardziej czasochłonne, chociaż nie jest to regułą. W zależności od rodzaju obiektu jego funkcji i charakteru, zaangażowane mogą być rozwiązania o różnych poziomach zaawansowania technologicznego. Wymagane są w takich przypadkach oddzielne opracowania  uwzględniające charakter obiektu i sposób jego użytkowania.

 

Takie rozwiązania procentują również wymiernymi korzyściami, które potrafią być zaskakująco wysokie.

 

 

Z uwagi na różnorodność konstrukcji budynków i stosowanych materiałów, a także biorąc pod uwagę lokalizację nieruchomości, jej przeznaczenie, stan techniczny oraz wiek, każdy przypadek jest niepowtarzalnym zbiorem zagadnień wymagającym wnikliwego opracowania. Sporządzenie oferty zawierającej zakres usługi oraz jej cenę możliwe jest po dokonaniu wizji lokalnej w obiekcie, zapoznaniu się z jego dokumentacją i uzyskaniu szeregu niezbędnych informacji.

Możliwe jest także wykonanie opinii dotyczącej jedynie wskazanej części obiektu.

 

W celu określenia ceny usługi doradztwa technicznego niezbędny jest kontakt mailowy lub telefoniczny. Lokalizacja obiektu, jego dostępność, a także zakres prac oraz ewentualna wizja lokalna są niezbędnymi elementami do sporządzenia wyceny.

© Copyrights by Pracownia Pomiarów Energetycznych i Termowizyjnych - Krzysztof Kruszewski - All rights reserved! System: DreamCMS