Kwalifikacje

Dostępność sprzętu do wykonywania zdjęć termowizyjnych stworzyła rynek usługodawców w tej dziedzinie. Niestety sam fakt posiadania kamery termowizyjnej nie gwarantuje wykonania usługi na odpowiednim poziomie. Z pozoru wykonanie zdjęcia termowizyjnego to nic trudnego, wystarczy   nacisnąć migawkę, to  tak jak w każdym aparacie cyfrowym. Nic bardziej mylnego. A oto taka sytuacja. Każdy z nas przynajmniej raz musiał wykonać zdjęcie RTG. Wyobraźmy sobie, iż zdjęcie to zrobiła osoba, która wiedziała tylko gdzie jest „migawka”. Nie potrzeba wielkiej wyobraźni aby uświadomić sobie jakie mogłyby być konsekwencje nieprawidłowego wykonania i interpretacji zdjęcia rtg. przez osobę nie posiadającą kwalifikacji. Oczywiście w przypadku zdjęć termowizyjnych skutki nie są aż tak dramatyczne (zazwyczaj  nie zagrażają życiu lub zdrowiu), jednak  Klient  otrzymuje jedynie nieprawdziwe wyniki, a tym samym podejmuje niewłaściwe decyzje i ponosi zbędne koszty.

Odpowiednie kwalifikacje osób przeprowadzających pomiary termowizyjne oraz przygotowujących na ich podstawie raporty i ekspertyzy może uchronić Państwa od kłopotów wynikających z błędnych interpretacji wyników badań termowizyjnych.  

 

- udokumentowane kwalifikacje do wykonywania badań termowizyjnych

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej

 

 

© Copyrights by Pracownia Pomiarów Energetycznych i Termowizyjnych - Krzysztof Kruszewski - All rights reserved! System: DreamCMS